Udržte bezpečné Vánoce pro naše děti

14.11.12

Vánoce jsou čas k radosti, smíchu, a děti ripování otevřené balíky vidět, co Santa, co jim přineslo. Jako rodiče a prarodiče, velkým problémem je pro jejich bezpečnost a často koupí nebezpečný odpad. Tolik hračky byly připomenuty v posledních dvou letech, že to dělá to těžko pro hračky kupující musí být pohodlné při nákupu dárků pro milované děti.

Jedním z rizik my všichni musíme být vědomi, že z druhu plastu s názvem PVC. Když malé děti žvýkat hračky vyrobené z PVC plastu, jsou škodlivé chemikálie vyplaví do jejich krevní toků prostřednictvím svých slin. Takže, co přesně to je? PVC je polyvinylchlorid (také známý jako vinyl). To je často používáno v měkkých plastových hraček, jako jsou kousací kroužky, hračky do vany nebo stlačen hračky. Měkké zámková řetězy mnoho dětí hrát na denní bázi, jsou vyrobeny z PVC.

PVC je vyroben měkký pro použití v hračkách pro malé děti, doplněním phthlalates. Dětské hračky, které jsou žvýkat a olizovat jsou obzvláště problematické, protože phthlalates nejsou chemicky vázány na PVC, a výluh se při vystavení dítěte slin. Tyto chemikálie jsou spojeny s rakovinou, reprodukční problémy, poškození ledvin, a vývojové problémy.

Udržte bezpečné Vánoce pro naše děti

PVC bylo zakázáno nebo omezeno v hračkách pro děti v Evropské unii a více než 10 dalších zemích. Bush nedávno podepsal zákon, který zakazuje ftaláty ve výrobcích pro děti do 12 let. Bohužel, tento zákon není ve skutečnosti dokud ne 10. února, což znamená, že obchody a hračka vyrábí může tlačit tyto hračky na nic netušící obyvatelstvo pro tuto vánoční sezónu. Panenky, sippy poháry a další výrobky s ftalátů v nich mohou být prodávány až do února 2009.

Obchody a toymakers se nemusí označovat produkty jako nebezpečné, a proto je nezbytné, aby rodiče a prarodiče, aby byli schopni identifikovat položky vyrobené z PVC. Při nákupu výrobků pro děti, podívejte se na recyklačním symbolem na krabici nebo na výrobku. Recyklační symbol bude mít číslo 3 nebo počáteční PVC ve středu střední trojúhelníku.

Některé bezpečnější plasty jsou polypropylen, polyethylen, EPM, EPDM, EVA, a bio-bázi plastů. Některé autority doporučují vyhnout plastové hračky úplně - alespoň dokud po únoru 2009. Hračky z organické bavlny nebo dřevěných výrobků jsou lepší volbou. Vycpaná zvířata, hadrové panenky, a dřevěné vlaky, možná.

A zároveň se těší na dovolenou v této sezoně, bezpečnost našich dětí je velkým problémem. Pro zdraví malých dětí, nepoužívejte PVC hračky.