Tunely do ucha jako příčina ekzému

09.02.13

Tunely do ucha jsou velice populární v těchto dnech, to bylo ovlivněno hodně díky měnícím se módní trendy. Tunely do ucha očekává se, že se mnohem více populární. Atopický ekzém se také staly velmi časté, ale jen velmi málo studií se zabývala myšlenkou, že tunely do ucha samotné mohou být odpovědný za způsobení ekzém.

Tunely do ucha jako příčina ekzému

Tunely do ucha zahrnuje uvedení díru do ucha, a pak uvedení kus kovu přes to. To vede ke kontaktu s těžkými kovy jako je například nikl a kobalt. Je přísně vhodné udělat piercing za dokonale hygienických podmínek. I po dokončení piercing, existuje několik opatření, které byste měli dodržovat.

Atopický ekzém je vyvolána některými alergeny v postižených lidí. Expozice na určitý materiál může vyvolat ekzém, by kov, jako je ekzém niklu spouštěcí?

Vědci zkoumali, zda nikl může způsobit spoušť pro atopický ekzém. V experimentu na 960 mladých dívek bylo zjištěno, že asi 13% z těch, kteří dostali své propíchnout uši, pokračoval vyvinout alergické kožní reakce. Z téhož vzorku, pouze 1% z těch, kteří nedostali své uši propíchnuté měl ekzém. Podobně, ve studii na 520 mladých švédských mužů dělají povinnou vojenskou službu, se zjistí, že přecitlivělost na nikl a kobalt je vyšší (v 8% mužů), mezi těmi, kdo dostal piercing. Na rozdíl pouze 2,7% z těch, kteří nedostali své tunely do ucha vyvinutý ekzém. V jiné studii na 424 norských školáků ve věku mezi 7-12 roky, 89 dětí mělo své uši propíchnuté a 79 vyvinuté kožní alergie na kovové šperky, což je monstrózní 88% z těch, kteří jejich propíchnout uši! Tyto studie statisticky týkají děrování ucha se skládá z niklu a kobaltu na atopický ekzém, a stanovit kovy jako alergeny na významné procento populace.

Je možné se chránit před alergickými reakcemi, nejprve byste měli začít tím, že navštívíte svého lékaře o alergen zkoušku. Pokud zjistíte, že nejste alergičtí na nikl, pak by mělo být v pořádku jít dopředu a nechat si propíchnout uši.

Dalším, méně zřejmý důvod pro kožní alergie po tom, co tunely do ucha nemusí být ve skutečnosti kov, mohlo by to být latexové rukavice, které se nosí osobou, která proniká ucha. Pokud si myslíte, že jste alergičtí na latex nebo guma, pak byste měli požadovat, aby osoba, používá rukavice vyrobené z jiného materiálu. Vzhledem k tomu, děti ukázaly velmi vysokou citlivost k možné nickel senzibilizace (88% ve srovnání s 13% u dospělých mužů), je vidět, že děti jsou mnohem citlivější, a tak extrémní péče by měla být při zvažování piercing vašeho dítěte uši. Pro lidi, kteří trpí cukrovkou, epilepsií, hypertenze, onemocnění srdce nebo hemofilie, je důležité hledat svého lékaře souhlas ještě předtím, než s ohledem na piercing vaše uši.

Dobrý kůže zdraví je mnohem důležitější, než jen dělat módní prohlášení. Koneckonců tvář plnou vyrážky nedělá dobrý módní prohlášení stejně! S trochou obezřetnosti a zdrženlivosti je možné, aby se zabránilo rozvoji atopický ekzém.